Wpływ alkoholu na erekcję

Powszechnie wiadomo, że alkoholu potrafi rozluźnić atmosferę, z tego względu jest on serwowany zarówno podczas oficjalnych bankietów, jak romantycznych wieczorów we dwoje. Kieliszek tego trunku zwiększa popęd seksualny, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, głównie przez dawanie uczucia relaksu, co ułatwia nawiązywanie kontaktów. Nadmiar alkoholu jest zgubny – jego skutki dają się odczuć już kolejnego dnia po imprezie. Zaburza on równowagę, świadomość, może też wywołać niekontrolowaną agresję, co jest zależne od jego ilości oraz charakteru danej osoby. Zbyt częste picie napojów alkoholowych prowadzi do uzależnienia, które może zakończyć się nawet śmiercią, jeśli jest długotrwałe.

Alkohol niekorzystnie wpływa na erekcję – po jego spożyciu funkcje seksualne nie są tak dobrze kontrolowane, jak na trzeźwo. Poza tym substancja ta jest metabolizowana w wątrobie, co prowadzi do zaburzania procesów wytwarzania i rozkładu związków istotnych dla funkcjonowania całego organizmu. Zmniejszenie syntezy głównego męskiego hormonu płciowego – testosteronu ze względu na niedobór odpowiednich przenośników tworzonych w wątrobie powoduje zaburzenia funkcji seksualnych, takich jak erekcja, czy wytrysk.

Picie alkoholu wprawdzie zwiększa ochotę na seks, natomiast wydajność samej czynności seksualnej ulega obniżeniu. Dzieje się tak na skutek oddziaływania alkoholu na ośródki mózgowe rejestrujące położenie różnych części ciała i kontrolujące ich motorykę. Ponadto związek ten negatywnie wpływa na czerwone komórki krwi, które transportują tlen do wszystkich części ciała. Zmniejszenie ilości tlenu prowadzi do niedotlenienia organizmu. Poza tym spożywanie alkoholu w nadmiernej ilości oraz przez zbyt długi czas zaburza prace serca oraz powoduje obniżenie stężenia testosteronu we krwi. Te dwa czynniki sprawiają, że erekcja po kilku kieliszkach tego trunku jest upośledzona, ponieważ mniej krwi dopływa do penisa, i nie może być w nim zatrzymane. Skutkuje to mniej sztywnym i mniejszym członkiem, który zwykle szybko opada uniemożliwiając stosunek. Jest to powodem zażenowania dla mężczyzny oraz często kończy się wyrzutami ze strony partnerki, której potrzeby nie zostały zaspokojone.

Dla udanego współżycia warto czasem poświęcić się i zachować abstynencję od alkoholu. Doznania erotyczne, które niesie satysfakcjonujący seks są o wiele silniejsze od przyjemności, jaką może dać butelka wysokoprocentowego trunku. Poza tym zaspokojenie partnerki pozwala mężczyźnie poczuć się naprawdę dobrze, ponieważ dowodzi to jego sprawności seksualnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *