Objawy impotencji

Impotencja, czyli inaczej niemoc seksualna, wyklucza mężczyzn na nią cierpiących z przeżywania stosunków seksualnych. Podstawowym i najpoważniejszym objawem impotencji jest całkowity brak wzwodu pomimo wielorakiej stymulacji członka, jaką powinny wywoływać pieszczoty erotyczne, bodźce wzrokowe, słuchowe, oraz fantazje seksualne.

Problem stanowi też tylko częściowy wzwód, po którym penis szybko opada, a mężczyzna nie uzyskuje orgazmu (brak wytrysku nasienia). Kolejny objaw impotencji to zjawisko, kiedy penis uzyskuje wprawdzie pełny wzwód, jednak trwa on bardzo krótko i kończy się szybkim, przedwczesnym wytryskiem nasienia (taka sytuacja zwykle towarzyszy mężczyznom rozpoczynającym współżycie (zwykle jest to przedział wiekowy pomiędzy 16, a 18 rokiem życia) lub je ponawiających – nie należy wtedy całkowicie utożsamiać tego zjawiska z impotencją, zwłaszcza, gdy chodzi o młodego mężczyznę). Następną niepokojącą oznaką jest uzyskanie przez penisa krótkotrwałego wzwód pełnego, który jednak szybko zanika bez wytrysku nasienia.

Objawami impotencji może być także spadek libido, czyli brak chęci do podejmowania współżycia seksualnego. Obniżenie poziomu libido ma zwykle związek z niskim stężeniem testosteronu – hormonu powszechnie uważanego za czynnik konieczny do regulowania popędu seksualnego i potrzebnego do uzyskania odpowiedniej sprawności w trakcie współżycia.

Należy pamiętać iż przejściowa impotencja może przytrafić się każdemu mężczyźnie jednak o zaburzeniu tej funkcji mówimy kiedy nabiera ona cykliczny charakter. Wystąpienie objawów niemocy seksualnej w przypadkowych jednorazowych kontaktów seksualnych, szczególnie wtedy, gdy towarzyszy im silne napięcie, jest na ogół zjawiskiem normalnym, wynikającym z przeżywanego stresu związanego z chęcią pokazania siebie i swoich możliwości z jak najlepszej strony. Specjaliści uważają, że występowanie impotencji za zjawisko narastające i szacują, że do 2015 r. zaburzenia erekcji będą dotyczyć ponad 411 milionów mężczyzn pomiędzy 40. a 69. rokiem życia.

Objawy impotencji

Powodem tak drastycznie wzrastającej liczby mężczyzn cierpiących na tą przypadłość jest związana głównie z prowadzeniem niezdrowego trybu życia; częstego spożywania używek (papierosy, alkohol, narkotyki), częstego spożywania pokarmów typu fast-food lub wysoko przetworzonych, obecności wielu konserwantów w diecie, wszechobecnego stresu, ciągłej pogoni za pieniędzmi, braku aktywności fizycznej oraz chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak otyłość, cukrzyca, choroba niedokrwienna serca czy miażdżyca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *