Niekontrolowana erekcja

Niekontrolowana erekcja może wystąpić w wielu nieoczekiwanych sytuacjach, na widok atrakcyjnej kobiety, w trakcie myślenia o seksie, bodźców dźwiękowych, oddziaływania feromonów lub bez wyraźnego powodu. Wzwody w nietypowych sytuacjach często wprawiają mężczyzn, zwłaszcza tych młodszych w zakłopotanie. U nastolatków wzwody występują nawet do 20 razy dziennie, dzieje się tak, ze względu na buzujące hormony. Okres dojrzewania u chłopców charakteryzuje się skokami testosteronu, które prowadzą do erekcji, które trudno kontrolować.

Występowanie niekontrolowanych wzwodów może utrudniać aktywność zawodową, dotyczy to przede wszystkim zawodów, w których ma się bezpośredni kontakt z innymi ludźmi, np. praca konsultantów, doradców, urzędników, nauczycieli i wykładowców, trenerów czy też lekarzy. Zjawisko to może prowadzić do braku zaufania osób obsługiwanych, czy też pełniących nadrzędne funkcje, zwłaszcza odmiennej płci, które mogą je odbierać negatywnie. Czasami niekontrolowane mimowolne wzwody są opacznie rozumiane przez kobiety, które odbierają je jako objaw zainteresowania nimi. Może to być źródłem problemów w życiu prywatnym oraz zawodowym.

Niektóre osoby mają niekontrolowane wzwody podczas badania lekarskiego, co prowadzi zwykle do uczucia wstydu i zażenowania, trzeba jednak pamiętać, że lekarze na co dzień stykają się z takimi sytuacjami i raczej nie są one dla nich wielkim zaskoczeniem. Lekarze urolodzy obserwują niekontrolowane wzwodu u niektórych mężczyzn podczas badania prostaty, wynika to z mechanicznego podrażnienia tego gruczołu.

Właściwie wystąpienie wzwodu nie podlega kontroli umysłu, faktem jest, że zdarzają się przypadki osób, które są w stanie panować nad czynnościami fizjologicznymi, które zwykle wykonywane są przez ośrodki mózgowe niezależne od naszej woli, lecz jest to niezmiernie rzadkie. Zwykle takimi osobami są azjatyccy mnisi, który po kilku dekadach treningu potrafią nie tylko opanować występowanie erekcji, ale także dowolnie regulować pracę serca, czy płuc. Niekontrolowane pojawianie się wzwodu bez szczególnych powodów dotyka raczej chłopców w okresie dojrzewania. Z wiekiem erekcja pojawia się zwykle w wyniku działania bodźców kojarzonych z aktywnością seksualną, np. widoku nagiego ciała, zapachu, feromonów, dźwięków, czy dotyku. Erekcja trudna do opanowania jest rzadsza u osób w średnim wieku oraz osób starszych, co ma związek z obniżaniem się poziomu testosteronu we krwi w wyniku starzenia się organizmu. Ten typ wzwodu praktycznie nie pojawia się u osób, które przeszły ciężkie zawały serca lub rozległe udary mózgu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *