Problemy ze wzwodem

Problemy ze wzwodem to wstydliwy problem mężczyzn z różnych przedziałów wiekowych. Niezależnie od rasy i statusu społecznego dla żadnego pana takie zaburzenia nie są powodem do dumy. Popularne fora dla dorosłych traktujące o seksualności i sztuce kochania zawierają wiele zapytań dotyczących problemów związanych z zaburzeniami erekcji. Zwykle są one ukrywane przez długi okres czasu, często pojawia się także niechęć do podejmowania współżycia, co owocuje ustawicznymi narzekaniami, a nawet awanturami ze strony partnerki, która nie rozumie dlaczego nagle jej mężczyzna odmawia wspólnego seksu.

Do grupy szczególnie narażonej na zaburzenia erekcji należą osoby długotrwale używające sterydów, alkoholicy, palacze i narkomani, a także osoby cierpiące na wady i choroby serca, naczyń krwionośnych, otyłość i nadciśnienie tętnicze. U tych osób sprawność seksualna jest o wiele niższa, ponieważ wymienione czynniki zaburzają bądź odpowiedni napływ krwi do ciał jamistych prącia, bądź syntezę testosteronu – hormonu steroidowego absolutnie niezbędnego do utrzymania prawidłowej aktywności seksualnej.

Problemy ze wzwodem mogą mieć oczywiście także podłoże psychogenne. Stres, który na co dzień towarzyszy większości mężczyzn i utrzymuje się długotrwale obniża popęd seksualny,a także zdolność do erekcji. Stres przed zawiedzeniem partnerki może uniemożliwić mężczyźnie współżycie z nią, dlatego konieczne jest budowanie wzajemnego zaufania i atmosfery bezpieczeństwa na co dzień. Kłótnie, stres w domu i w pracy, ciężka sytuacja materialna na pewno nie wpływają korzystnie na efektywność wzwodu.

Zaburzenia erekcji nie są rzadkie – około 10% ogólnej światowej populacji mężczyzn na nie cierpi. Terapią problemów ze wzwodem zajmują się urolodzy, warto więc w razie ich występowania udać się do nich po poradę. Przeprowadzają oni badania, dzięki którym można ustalić przyczynę zaburzeń erekcji, a po jej ustaleniu starać się ją wyeliminować. Warto także szczerze porozmawiać z partnerką o swoim problemie, zamiast od niego uciekać, udając, że nic się nie dzieje.

Problemy ze wzwodem mogą być także wynikiem przyjmowania leków na obniżenie poziomu cholesterolu i nadciśnienia, zmniejszenie prostaty, oraz immunosupresyjnych pozwalających na przyjęcie przeszczepów– w takim przypadku także warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym w celu możliwości zmiany środków stosowanych w terapii.

Warto zadbać o zbilansowaną dietę – dostarczenie odpowiednich substancji odżywczych, mineralnych i witamin może szybko sprawić, że problemy z erekcją znikną. Polecane są zwłaszcza pełnowartościowe białka, ponieważ zawierają argininę – aminokwas konieczny do syntezy NO, który powoduje rozkurcz naczyń krwionośnych, a więc napływ większej ilości krwi do prącia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *