Wydłużanie stosunku

Istnieje wiele sposobów na wydłużenie stosunku. Jednym z nich są specjalnie opracowane ćwiczenia na przedwczesny wytrysk, znane pod nazwą metody APE (skrót od angielskiego zwrotu „ani premature ejaculation”). Ćwiczenia należy rozpocząć od ćwiczeń oddechowych, które ułatwiają odzyskanie kontroli nad ejakulacją. Oddychać należy przeponą, wykonując wolny wdech, zatrzymując powietrze w płucach na kilka minut, a następnie powoli je wydychając. Ma to na celu prowadzenie organizmu w stan relaksacji, dzięki czemu rozluźnienie mięśni kurczących się przed wytryskiem stanie się łatwiejsze.

Stosunek można wydłużyć panując właśnie nad tymi mięśniami. Wcześniej jednak należy ćwiczyć mięśnie Kegla, zatrzymując strumień moczu, a następnie, już nie podczas oddawania moczu, zaciskając je i rozluźniając na przemian, wykonując początkowo 15-20 powtórzeń, a potem stopniowo zwiększając tę ilość. Można też wstrzymywać wytrysk podczas masturbacji – gdy mężczyzna poczuje zbliżające się skurcze, powinien zaprzestać stymulacji i starać się rozluźnić mięsnie. Gdy napięcie już opadnie, można powrócić do masturbacji. Jeśli ta metoda przynosi efekty, możliwe jest ćwiczenie w ten sposób razem z partnerką. Inny sposób to naciskanie penisa lub lekkie uciskanie ujścia cewki moczowej. Ćwiczenia przynoszą rezultaty tylko wtedy, gdy są wykonywane regularnie i konsekwentnie.  Pewna poprawa pojawia się już po trzech-czterech tygodniach systematycznego ćwiczenia a całkowita kontrola wytrysku jest możliwa do osiągnięcia po kilku miesiącach.

W przypadku, gdy żadne efekty się nie pojawiają, można spróbować wydłużyć stosunek za pomocą środków farmaceutycznych lub preparatów na bazie składników naturalnych, które są dostępne bez recepty. Wpływają one korzystnie na metabolizm neuroprzekaźników oraz regulują gospodarkę hormonalną. W efekcie eliminują problem przedwczesnego wytrysku, zwiększają objętość i jakość spermy, a także poprawiają samopoczucie. Na rynku dostępne są tabletki na przedwczesny wytrysk bazujące na naturalnych składnikach, które nie wywołują efektów ubocznych.

Jeśli zbyt krótki seks to wina nadwrażliwej żołędzi penisa, można stosować żele, które częściowo ją znieczulają. Nakłada się je na członek pół godziny przed stosunkiem. Inne rozwiązanie to stosowanie prezerwatyw wydłużających stosunek, pokrytych środkiem częściowo znieczulającym. Są to jednak metody doraźne, które dają tylko chwilową poprawę sytuacji, nie zapewniając efektu długofalowego.